De hamamdoek of fouta, een groot en licht bad- en strandlaken
Hamamdoeken zijn je ideale reisgenoot! Ga je naar het strand of zwembad, dan is een hamamdoek of fouta een echte aanrader! De doek is dun en sla je daarom makkelijk om. Hij droogt als een badlaken. Licht in gewicht en compact.
De wafel fouta of hamamdoek (ook Nid d'abeille genoemd) heeft een soort ingeweven wafelstructuur. Hierdoor voelt deze iets "voller" aan. De fouta of hamamdoek Provence is gladgeweven met witte of crèmekleurige strepen aan de korte zijdes. Afgewerkt met handgevlochten franjes. De hamamdoeken zijn circa 100x195cm (zonder franjes).
Hamamdoek met badstof
Een alternatief voor de zeer dunne en lichte hamamdoek is deze badstof fouta. Een kant glad, de andere kant badstof, maar dan wel uit een stuk geweven. Hiermee blijft deze hamamdoek toch een stuk compacter dan een gewoon badlaken en droogt hij veel sneller.